Pořadatelé:


Městský klub


a město

  Cílem festivalu je propagace původní české filmové a televizní tvorby komediálního žánru, její přiblížení divákům všech věkových kategorií...

     Snahou pořadatelů je také propagací a uváděním komedií na filmovém plátně obohatit kulturní život nejen v regionu, nově též představit nadějné mladé tvůrce.

     Nabídkou doprovodných akcí festivalu (výstavy, koncerty, dopolední filmová představení pro školy, zábavná odpoledne pro děti a jejich rodiče a další) vtáhnout do festivalového dění co nejvíc diváků, oživit a rozšířit konání festivalových akcí nejen do Kina 70, zapojit co nejvíc míst ve městě tak, aby se Nové Město nad Metují stalo "městem smíchu", turisticky zajímavým kulturním cílem návštěvníků z širokého okolí.

     V neposlední řadě zapojit do programu festivalu mladé diváky, studenty filmových škol  a  také amatérské filmové tvůrce
s využitím novodobých technologií blízkých mladé generaci.

     Festival filmové a televizní komedie NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU je soutěžní přehlídkou nových českých filmových a televizních komedií dokončených v období od konání posledního ročníku festivalu.

     Filmové a televizní komedie přihlášené do soutěže festivalu hodnotí odborná porota, složená z řad odborníků a významných osobností z oblasti kultury, filmu, tvůrců, scénáristů, herců, publicistů, filmařských profesí. Porota zhlédne a ohodnotí soutěžní komedie před zahájením festivalu. Do závěrečného vyhlášení výsledků nejsou rozhodnutí poroty zveřejněna.

VIDEOGALERIEKONTAKTYMEDIÁLNÍ MONITORINGFOTOGALERIEMINULÉ ROČNÍKYAKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍCENYPOROTADOPROVODNÉ AKCEPROGRAMNA ÚVODNÍ STRANUSTUDENTSKÝ SMÍCHZPRAVODAJSTVÍNÁŠ FacebookYOUTUBE KANÁLFOTOGALERIEDOPROVODNÉ AKCEPROGRAM FESTIVALU