MOTANI: EXPEDICE BORNEO

MOTANI: EXPEDICE BORNEO

cestovatelská projekce z ostrova Borneo

Komentované cestovatelské pásmo Kateřiny a Miloše Motani.

V pásmu procestujeme úžasný OSTROV BORNEO. Budeme brouzdat RYBÁŘSKÝMI PŘÍSTAVY. Ochutnáme výborné pečené ryby. Město KUCHING nás překvapí moderním mostem.

Na Borneu nás uchvátí deštný prales, bujná zelená vegetace, obrovský květ RAFLÉZIE, který vykvete jen jednou za čas. Budeme pozorovat LÉTAJÍCÍ VEVERKY, létající lemury, létající žáby, medvědy malajské, rezavé ORANGUTANY, nosaté a břichaté OPICE KAHAU, opice makaky. Objevíme také malého okatého NÁRTOUNA, jedovatého savce lori, jedovaté hady i škrtiče.

Budeme šnorchlovat a hledat rybičky Nemo. Blízko bahenní sopky najdeme pruhované MOŘSKÉ HADY. Spatříme vzácné delfíny orcely tuponosé a podivné ryby lezce, co žijí ve vodě i na suchu.

Na cestě nás potrápí lesní PIJAVICE, bornejské vši a další havěť. Skolí nás OTRAVA JÍDLEM. Spaní a toalety jsou na Borneu také velký zážitek. A co se prodává na místních trzích, nechtějte raději ani vědět.

Vydáme se do vesnice bývalých LOVCŮ LEBEK, kde ještě stále visí pravé lidské lebky. Setkáme se s velmi obávaným kmen IBAN, který žije v dlouhých dřevěných domech. TETOVÁNÍ na kůži starého muže jsou svědectvím ještě nedávných krvavých výprav. Zaposloucháme se do BUBNŮ PRALESA a budeme obdivovat tradiční bornejské tance, moderní i orientální hudbu. Uslyšíme zpěv nad mešitami.

Na řece Kinabatangan se nám podaří najít vzácné TRPASLIČÍ SLONY bornejské. Ulovíme zubatého krokodýla. Jeskyně Gomantong Cave je PLNÁ VELKÝCH ŠVÁBŮ, stonožek, netopýrů a rorýsů.

Nakonec se vydáme za pravými MOŘSKÝMI CIKÁNY, kteří ještě stále žijí na plytkém tyrkysovém moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S lidmi kmene BAJAU se nám moc líbilo, a tak naše video za MOŘSKÝMI PIRÁTY potrvá celých sedm minut.

Datum lokální premiéry: 19. duben 2022

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Úterý, 25. 4. - 15:00 Koupit
Název: MOTANI: EXPEDICE BORNEO
Cena: 70,00 Kč
Místo: Kino 70 - Divadelní sál
Boženy Němcové 720
549 01 Nové Město nad Metují
Zobrazit na mapě

Zůstaňte informováni o našich novinkách

Přihlašte se do našeho newsletteru a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.