CROSSROAD

CROSSROAD

Letní koncert na Husově náměstí

Kapela Crossroad se věnuje interpretaci amerického blues a blues-rocku.

Historie kapely sahá zhruba na začátek tisíciletí. Tehdy jako projekt dvou, následně tří a nakonec čtyř nadšenců uhranutých bluesovou muzikou, vznikla v Jaroměři pramatka kapely Crossroad, Deep River Blues, zaměřená výhradně na americkou bluesovou hudbu. Působila na Jaroměřsku a Královéhradecku. Postupem času a se získanými zkušenostmi došlo ke změně na postu bubeníka a přejmenování na Dr.B.Lues. Tento název kapela nesla řadu let a pod ním si zahrála na řadě míst naší krásné vlasti.

V roce 2010 se formace na krátkou dobu zcela rozpadla. Protože ale ze závislosti na muzice se oproti závislosti na opiátech nelze tak snadno vymanit, vznikla zakrátko na troskách původní Dr.B.Lues kapela Crossroad s téměř totožným složením. Po další výměně bubeníka nastala vcelku poklidná éra zkoušení a vystupování po různých, převážně východočeských pódiích. Soubor se rozrostl o druhou kytaru a počet členů tím vzrostl na pět. V roce 2014 přišly asi nejvýraznější personální změny, kdy kapelou prošlo několik bubeníků a baskytaristů, a které zformovaly kapelu do stávající podoby.

Současná Crossroad se z původně striktně bluesového repertoáru posunula blíže k rocku, ale od svých bluesových kořenů se zcela neodpoutala. V playlistu se objevují skladby E.Claptona, J.Hendrixe, G.Moora, B.Guye, S.R.Vaughana, K.W.Shepherda, J.Mayera, J.Bonamassy a dalších autorů.

Datum lokální premiéry: 7. červenec 2024

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Neděle, 7. 7. - 16:00
Název: Crossroad
Cena: 0,00 Kč
Místo: Husovo náměstí
Husovo náměstí
549 01 Nové Město nad Metují
Zobrazit na mapě

Zůstaňte informováni o našich novinkách

Přihlašte se do našeho newsletteru a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.