MOTANI: ŠÍLENÁ INDIE

MOTANI: ŠÍLENÁ INDIE

Cestovatelská diashow Kateřiny a Miloše Motani

ŠÍLENÁ INDIE - SÁRÍ, TURBANY, TANČÍCÍ VELBLOUDI A POSVÁTNÉ KRYSY

Spousty spousty lidí, prastará města, posvátná řeka, posvátné krávy, posvátné rituály, posvátné opice i krysy, svatí muži

Život na ulici a cesta do nirvány

S příběhy, které nevymyslíš

Jestli se někam MUSÍ JET, tak je to Indie. Neboť tady toho lze vidět a zažít až moc. Nejpozději tady člověk pozná, co je to ŽIVOT a co je to SMRT. Naše společná a krkolomná cesta nás zavede až do dalekého prastarého a nejposvátnějšího HINDUISTICKÉHO města VÁRÁNASÍ. Tady u ŘEKY GANGY tepe život přes 3 000 let. A sem se chodí ze všech koutů Indie ale také umírat. Tady musí být člověk připravený opravdu na všechno.

Než se sem ale vypravíme, uvidíme na naší cestě úchvatné staré město JAIPUR. Prozkoumáme ohromnou PEVNOST a další PALÁCE. Prochodíme křivolaké ulice plné zboží všeho druhu. Vyzkoušíme sami na sobě, jak se váže SÁRÍ těch NEJSYTĚJŠÍCH BAREV. Budeme obdivovat upocené pekaře. Hned vedle se čeká na holiče. Ve čtvrti s látkami se nám bude nad barvami a ručně tištěnými vzory tajit dech. Pod nosem nás zašimrá VŮNĚ INDICKÉHO KOŘENÍ a do INDICKÉHO JÍDLA se nadobro zamilujeme. V ulicích města Jaipur zažijeme spoustu legrace. Je právě HOLI, festival barev, které chrstají ze všech stran a na všechny. Kousek odtud v OPIČÍM CHRÁMU je veselo každý den. V CHRÁMĚ SIKŮ nasáváme do sebe tajemné modlitby a na plechový talíř dostaneme čerstvou placku a omáčku k tomu, ostatně jako dostane každý pocestný.

Datum lokální premiéry: 6. listopad 2023

Informace o akci a jejím konání

Zůstaňte informováni o našich novinkách

Přihlašte se do našeho newsletteru a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.